Uhlíky

Obľubujete klasické rýchlozápalné uhlíky alebo máte radšej brikety? Ponúkame Vám uhlíky do vodnej fajky rôznych typov, veľkostí a značiek, záleží len na Vás, ktorým dáte prednosť. V našej ponuke samozrejme nájdete aj ostatné príslušenstvo ku uhlíkom, či sú to rôzne zapaľovače, kliešte, prípadne nosiče na prenášanie uhlíkov, vhodné najmä pre čajovne a shisha-bary.

  • Rýchlozápalné uhlíky sú drevené uhlíky v tvare kolieska, ktoré obsahujú rozpaľovaciu zmes, väčšinou síru. Ich výhodou je najmä rýchle rozpaľovanie, pričom uhlík uchytený v kliešťoch stačí zápalkou alebo zapaľovačom pripáliť, nechať vypraskať a asi 1-2 minúty počkať, kým sa úplne rozžeraví. Tento uhlík odporúčame položiť na korunku vodnej fajky až keď je po celom jeho povrchu sivá vrstva, resp. nie je tam už žiadna čierna časť a to najmä kvôli eliminácii zápachu po rýchlozápalnej zmesi.

  • Brikety si nachádzajú obľubu u čoraz väčšieho počtu „vodnofajkárov“ najmä pre to, že sú prakticky bez vedľajšieho zápachu a samozrejme aj pre dlhšiu dobu tlenia oproti rýchlozápalným uhlíkom. Je dobré vedieť, že na rozpálenie kokosových brikiet je potrebný výkonný zdroj tepla ako napríklad plynový horák alebo elektrická platnička. Tieto komponenty samozrejme nájdete aj v našej ponuke.

Tovar bol pridaný do zoznamu